Ви є тут

Держава повинна стимулювати внутрішні інвестиції, - Анатолій Максюта

11.03.2015

В Україні необхідно створити інституцію, яка допоможе стимулювати внутрішній ринок і підняти економіку. Про це після першого організаційного зібрання "Економічного дискусійного клубу" заявив один з координаторів Анатолій Максюта. Ядром цього клубу мають стати міністри економіки та фінансів, їхні заступники, керівники Нацбанку в часи незалежності. А також провідні економісти-науковці, підприємці та промисловці, які мають успішний досвід створення та управління системними компаніями.

"Якщо ми не можемо отримувати зовнішні інвестиції через війну на Донбасі, значить держава повинна стимулювати внутрішні й державні інвестиції. Потрібно створювати інститути розвитку, такі як у післявоєнній Німеччині та інших країнах. У Верховній Раді обговорювали створення банку розвитку, експортно-кредитного агентства, яке має допомогти експортерам. Бо падіння експорту вимірюється вже у кілька десятків відсотків. Щоб генерувати валюту у власній економіці, ми повинні допомогти експортерам в ці важкі часи. Створити спеціальні установи, які б гарантували, страхували і кредитували експортні контракти. Слід об'єднати роботу по зміцненню економіки із нашими закордонними партнерами. Вони готові зараз дати кошти Україні. Але потребують інструментів, через які ці кошти будуть витрачатися. Хтось має ці кошти прийняти, хтось підготувати інвестиційні проекти, хтось має відслідковувати. Щоб ці гроші не пропали, а пішли саме на розбудову економіки, - зауважив Максюта. З його слів, зростання внутрішніх та іноземних прямих інвестицій мають оголосити національною економічною ідеєю до 2020 року.

Представники бізнесу на обговоренні зауважили, що в складних економічних умовах підприємства не можуть брати кредити, для того, щоб розвиватися. На це економісти припустили, що кредитувати можна не лише через комерційні банки, а й установи розвитку, які завжди несли на собі функцію структурних реформ в країнах.

"Можна оздоровити банківську систему, щоб вона почала кредитувати реальний сектор. З іншого боку, банківська система — це всього лиш посередник між тими, в кого є гроші, і тими, хто потребує кредитування", - зауважив Максюта.

А. Максюта наголосив, що державі потрібно припинити змінювати податкове законодавство. Бо бізнес не може осягнути ті рамки, в яких уже працює.

Учасники організаційного засідання "Економічного дискусійного клубу" ознайомилися з пропозиціями щодо цілей і їх принципів економічної політики в найближчі 5 років. Вони опрацьовані Інститутом суспільних досліджень. За словами Максюти, висновки і рекомендації майбутнього клубу, що не представляє жодну політичну організацію, будуть передавати керівництву держави, зокрема економічному блоку для прийняття ключових рішень.