Ви є тут

Економічний дискусійний клуб та Китайська Торгова Асоціація підписали Меморандум про співробітництво

25.03.2016

 

У складних для України економічних умовах, Китай та його компанії активно надають сприяння у пошуку та диверсифікації ринків збуту для української продукції.

Торгівля з Китаєм стала стратегічно важливим напрямком для України. У 2015 році Китай зайняв за обсягом зовнішнього товарообігу друге місце (6,2 млрд. дол. США) та  увійшов у трійку найбільших експортних ринків для збуту української харчової та сільськогосподарської продукції.

У той же час у торгівлі з Китаєм для України зберігається негативне сальдо, яке у 2015 році  склало 1,5 млрд. доларів США.

Український експорт до Китаю переважно зосереджений  на постачанні сировини та аграрної продукції. У 2015 році в його структурі домінували поставки: руди та шлаків (40,2%), зернових культур (28,2%), жирів та олії тваринного або рослинного походження (22,2%).

Натомість у загальній структурі китайського  імпорту домінували поставки: електричних машин (23%), реакторів ядерних, котлів, машин (15,5%); пластмаси, полімерних матеріалів (6,3%); органічні хімічні сполуки (4%); взуття (3,7%); чорних металів (3,5%).

Підписання Меморандуму про співпрацю між Китайською Торговою  Асоціацією та Економічним дискусійним клубом, яке відбулося 24 березня 2016 року, має на меті створити дієвий механізм реалізації спільних цілей на шляху подальшого розвитку торговельно-економічного співробітництва між Україною та Китаєм, зокрема: сприятиме розширенню зв’язків між суб’єктами господарювання України та КНР, поліпшенню бізнес-клімату в Україні, залученню китайських інвестицій у нові спільні проекти тощо.

Формами співробітництва між Сторонами, серед іншого, стануть: проведення спільних заходів, у тому числі бiзнес-форумiв,  візитів представників ділових кіл; консультації та обмін економічною, правовою, маркетинговою, статистичною інформацією.