Ви є тут

Реформи органів державної статистики потрібні, але не такі, що ведуть до руйнування системи, - Анатолій Максюта

28.10.2015

Реформи органів державної статистики потрібні, але не такі, що ведуть до руйнування системи. Проводити їх повинні тільки фахівці, компетентні у своїй сфері. Про це на засіданні «круглого столу» в офісі Економічного дискусійного клубу, присвяченого питанням реформування вітчизняної статистики, наголосив Президент клубу Анатолій Максюта.

За його словами, спочатку слід визначитися, скільки потрібно людських, фінансових, інтелектуальних ресурсів, щоб отримувати якісну статистику. Крім того, реформа має проводитись прозоро, а не кулуарно.

Потрібно не лише критикувати уряд, а й надати свої пропозиції, вважає Президент ЕДК. «Однією з них може бути пропозиція не бігти попереду паровоза, - підкреслив Анатолій Максюта. – У нас є стратегія реформування статистики. Ми можемо підтримати пропозицію продовжити проект зі Світовим банком, а також залучати ресурси, щоб створити сучасну систему статистики».

Свої напрацювання та пропозиції з питань реформи системи державної статистики члени Економічного дискусійного клубу мають направити до Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів, Ради національної безпеки та оборони України, інших державних інституцій.