Ви є тут

Відбулося чергове засідання Економічного дискусійного клубу

21.12.2016

20 грудня 2016 року відбулося чергове засідання членів Економічного дискусійного клубу, на якому обговорено попередні результати функціонування економіки країни у поточному році та оцінено економічні перспективи на 2017 рік.

Члени Клубу відмітили, що у 2016 році намітилися певні позитивні тенденції до оздоровлення економіки країни, що підтверджується статистичними показниками.

Зокрема, третій квартал поспіль спостерігається, хоч і незначний, але приріст ВВП країни, демонструють помірне зростання промисловість та сільське господарство. Намітилося пожвавлення  внутрішньої торгової діяльності.

Довідково: ВВП – І кв. − «плюс» 0,1%, ІІ кв. – «плюс» 1,4%, ІІІ кв. − «плюс» 2,0%; промисловість (10 міс.) – «плюс» 1,9%; сільське господарство (11  міс.) – «плюс» 2,9%; оборот роздрібної торгівлі 10 міс. – «плюс» 3%.

Однак, зберігається низка системних проблем попередніх років: залишається негативним сальдо зовнішньої торгівлі товарами, продовжують падати реальні наявні доходи населення, зберігається високий рівень інфляції.

Довідково: у січні-жовтні ц. р. сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило «мінус» 2 088,8 млн. дол. США; реальні доходи населення – у І кв. – «мінус» 14,9%, ІІ квартал – «плюс» 5,6%; Індекс інфляції (листопад 2016 р. до грудня 2015 р.) – 111,4%.

Але саме головне, не відбувається кардинальних структурних змін в економіці, які б дозволили перетворити нашу державу із аграрно-сировинної на країну з високорозвиненою сучасною переробною промисловістю.

На думку членів Клубу, у 2017 році для прискорення  економічного зростання пріоритетами державної політики повинні стати:

  • гарантування та захист прав власності;
  • викорінення корупції на усіх рівнях та детінізація економіки;
  • створення високотехнологічних конкурентоздатних виробництв − від фундаментальної науки до виробництва та обслуговування;
  • підтримка експорту з високою часткою валової доданої вартості;
  • розбудова інфраструктурних проектів (автобанів, вагонів, барж тощо).

Крім того, на засіданні було підведено підсумки за ІІ півріччя 2016 року медійної та аналітичної роботи членів Клубу та його виконавчої дирекції.

Так, члени та експерти Клубу взяли участь у:

 441 телеефірі на загальнонаціональних каналах (Еспресо, Перший Національний канал (УТ-1), Перший діловий канал, 5 канал, Уніан, Ньюзван, ЗІК, Ньюзобоз);

 72 радіоефірах (Ера, УР-1, Вести, Громадське радіо);

 24 прес-конференціях (РІА-новини, Ньюзобоз, Уніан)

Також експертами Клубу були надані коментарі виданням Форбс, Дзеркало тижня, Ділова столиця, Українська правда (Економічна правда), Вечірні вісті.

Виконавчою дирекцією Клубу:

  • підготовлено та розміщено на сайті 88 інформаційно-аналітичних матеріали щодо функціонування реального сектору економіки України; соціальних аспектів життя населення в Україні та інших країнах світу; зовнішньоекономічної діяльності; позицій України у провідних світових рейтингах; цінової ситуації на внутрішніх ринках соціальнозначущих товарів тощо;
  • проведено 6 засідань міжвідомчих робочих груп з розробки складання прогнозних та фактичних балансів основних видів ресурсів;
  • випущено 6 інформаційних дайджестів «Економічний монітор».