Основні економічні здобутки 2021 року в Україні та завдання на наступний рік.
Ви є тут
Данилишин Богдан

Голова Ради Національного банку України, український економіст, екс-Міністр економіки України
Якими інструментами можна стримати ріст інфляції та до чого може призвести її жорстке таргетування на рівні 5% без зростання економіки?
Які кроки необхідні для підвищення ефективності роботи банківської системи, активізації кредитування та зростання економіки?
Пріоритетами фінансування на наступний рік будуть охорона здоров’я, освіта, дорожня інфраструктура та оборона. Які ризики невиконання бюджету та як їх уникнути?
Про Основні засади грошово-кредитної політики на 2022 рік та середньострокову перспективу
У четверте десятиліття незалежності Україна входить на фоні значної турбулентності, що спостерігається як у країні, так і у світі. Поступовий вихід з кризи, обумовленої поширенням епідемії COVID-19, ставить перед нами питання забезпечення стійкості посткризового відновлення та пошуку оптимальної моделі економічного розвитку у пост-пандемічний період.
Завданням держави, включаючи центральний банк, має бути створення таких умов, за яких державна економічна політика матиме можливість виконати свою стабілізуючу роль в економіці та підтримати економічне зростання.
Перехід Національного банку до проведення грошово-кредитної політики на засадах інфляційного таргетування (ІТ), який відбувся у 2015 році, став однією із найбільших реформ для Національного банку України. Запровадження нового монетарного режиму можна порівняти з грошовою реформою 1996 року або розробкою Закону про НБУ в 1999 році.
Питання фіскального стимулювання споживчого попиту активно дискутується в національному експертному середовищі.
Що стало причиною суттєвого приросту грошової маси в обігу та як використати це для економічного зростання?
Рада Національного банку на своєму засіданні 23 лютого 2021 року схвалила Оцінку діяльності Правління щодо виконання Основних засад грошово-кредитної політики за 2020 рік.