Зараз важливо, щоб розділ української нації за політичними симпатіями не перетворився на розкол.
Ви є тут
Лібанова Елла

Науковець у галузі соціоекономіки, демографії та економіки праці, директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, доктор економічних наук, заслужений економіст України
Тільки 10 мільйонів українців регулярно платять внески до Пенсійного фонду. Решта – працюють нелегально.
В очах жителів Донбасу безвізовий режим – реальне досягнення.
Наука визнає нерівність головною проблемою сучасності. Вона є чи не головним чинником суспільної нестабільності: що вищою і різноманітнішою є нерівність, то вищі ризики соціальної напруги та соціального конфлікту.
Ступінь нерівності та її суспільне сприйняття значною мірою віддзеркалює цивілізаційні орієнтації населення.
Зміна характеру демографічного розвитку практично всіх європейських країн у другій половині ХХ століття позначилася і на Україні.
Украина — из-за того, что сейчас происходит со страной — уже никогда не будет прежней. С одной стороны, крымский вопрос, на быстрое решение которого рассчитывать не приходится. С другой, война на Востоке, которая непонятно когда закончится. И это еще не считая экономического кризиса, который пока не выпускает из своих цепких «объятий». Все это очень сильно повлияло на демографию Украины, население которой стремительно уменьшается.
Катастрофа Донбасса уже вызвала огромные экономические потери для Украины и ежедневно требует гигантских объемов финансирования на содержание и перевооружение армии, социальную помощь, восстановление инфраструктуры пострадавших территорий, помощь вынужденным переселенцам по всей стране. В сочетании с глубоким экономическим кризисом это неизбежно вызовет масштабную бедность населения, значение которой многократно усиливается из-за неравенства и даже поляризации по доходам, по возможности защиты своих прав, а также массовое использование власти для личного обогащения и формирования соответствующих кланов с подконтрольными силовыми структурами.
Ми насилу сприймаємо всіх, хто відрізняється. Ми погано сприймаємо людей з інвалідністю, представників інших рас, тих, хто веде інший спосіб життя і т. д. Тим не менш, думаю, що поступово ми позбудемося такої закритості. Глобальний світ цього не сприймає і не допускає. Якщо ти дійсно хочеш жити в глобальному світі, то будеш спілкуватися з різними людьми.
Напередодні катастрофи 2014 р., що відірвала значну частину території Донбасу від України, спричинила масову загибель людей і вимушене переселення принаймні 2 млн. осіб, соціально-економічна ситуація в Донецькій та Луганській областях принципово не відрізнялася від загальноукраїнської. Більшість економічних параметрів регіону перевищували середні по країні, соціальні характеристики були значно гірші, але все ж не віщували того, що сталося.
Розрив між потребами людей і можливостями держави їх задовільнити є надзвичайно великим.