Ви є тут

Лібанова Елла

Науковець у галузі соціоекономіки, демографії та економіки праці, директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, доктор економічних наук, заслужений економіст України

Блог автора
04.09
Автор: Лібанова Елла
04.09.2017

Зараз важливо, щоб розділ української нації за політичними симпатіями не перетворився на розкол.

16.08
Автор: Лібанова Елла
16.08.2017

Тільки 10 мільйонів українців регулярно платять внески до Пенсійного фонду. Решта – працюють нелегально.

13.06
Автор: Лібанова Елла
13.06.2017

В очах жителів Донбасу безвізовий режим – реальне досягнення.

10.10
Автор: Лібанова Елла
10.10.2016

Наука визнає нерівність головною проблемою сучасності.  Вона є чи не головним чинником суспільної нестабільності: що вищою і різноманітнішою є нерівність, то вищі ризики соціальної напруги та соціального конфлікту.

Ступінь нерівності та її суспільне сприйняття значною мірою віддзеркалює цивілізаційні орієнтації населення.

04.07
Автор: Лібанова Елла
04.07.2016

Зміна характеру демографічного розвитку практично всіх європейських країн у другій половині ХХ століття позначилася і на Україні.

11.04
Автор: Лібанова Елла
11.04.2016

Украина — из-за того, что сейчас происходит со страной — уже никогда не будет прежней. С одной стороны, крымский вопрос, на быстрое решение которого рассчитывать не приходится. С другой, война на Востоке, которая непонятно когда закончится. И это еще не считая экономического кризиса, который пока не выпускает из своих цепких «объятий». Все это очень сильно повлияло на демографию Украины, население которой стремительно уменьшается.

08.04
Автор: Лібанова Елла
08.04.2016

Катастрофа Донбасса уже вызвала огромные экономические потери для Украины и ежедневно требует гигантских объемов финансирования на содержание и перевооружение армии, социальную помощь, восстановление инфраструктуры пострадавших территорий, помощь вынужденным переселенцам по всей стране. В сочетании с глубоким экономическим кризисом это неизбежно вызовет масштабную бедность населения, значение которой многократно усиливается из-за неравенства и даже поляризации по доходам, по возможности защиты своих прав, а также массовое использование власти для личного обогащения и формирования соответствующих кланов с подконтрольными силовыми структурами.

08.04
Автор: Лібанова Елла
08.04.2016

Ми насилу сприймаємо всіх, хто відрізняється. Ми погано сприймаємо людей з інвалідністю, представників інших рас, тих, хто веде інший спосіб життя і т. д. Тим не менш, думаю, що поступово ми позбудемося такої закритості. Глобальний світ цього не сприймає і не допускає. Якщо ти дійсно хочеш жити в глобальному світі, то будеш спілкуватися з різними людьми.

19.10
Автор: Лібанова Елла
19.10.2015

Напередодні катастрофи 2014 р., що відірвала значну частину території Донбасу від України, спричинила масову загибель людей і вимушене переселення принаймні 2 млн. осіб, соціально-економічна ситуація в Донецькій та Луганській областях принципово не відрізнялася від загальноукраїнської. Більшість економічних параметрів регіону перевищували середні по країні, соціальні характеристики були значно гірші, але все ж не віщували того, що сталося.

09.09
Автор: Лібанова Елла
09.09.2015

Розрив між потребами людей і можливостями держави їх задовільнити є надзвичайно великим.