Що ж відбувається з українським бюджетом? По закінченні баталій із прийняттям державного бюджету наприкінці минулого року, на перший погляд, настав час відносного спокою у державних фінансах.
Ви є тут
Максюта Анатолій

Президент Економічного дискусійного клубу, в.о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України (2014)
Чого вдалось і не вдалось досягнути за цей рік в економіці України?
Явище заробітчан на моє переконання для України є негативним. Воно свідчить про те, що українці не знаходять на Батьківщині достатньо робочих місць для того, щоб отримувати гідну заробітну плату, годувати свої родини і розвиватися.
Депутатам Верховної Ради і їх помічниками хочуть підвищити зарплати. Нардепам проектом постанови пропонується підвищити оклад до рівня окладів членів Кабміну. Це без урахування надбавок і премій.
Від проекту бюджету на 2018 р. очікували багато чого.
Сьогодні Україна — це потенційно "прибутковий актив", доведений до збитковості через погане управління.
Коли будь-яка людина щось пропонує, чи пояснює свої вчинки – у неї є два підходи. Перший – це удаваний, або презентаційний. Це те, що говориться і виглядає гарно, позитивно, а можливо і щиро. Другий – дійсний, або реальний.
Питання розвитку конкурентоспроможності України як держави, було особливо популярне перед кризою 2008-2009 років. Була створена навіть громадська ініціатива, яка згодом перетворилась у громадську організацію «Рада конкурентоспроможності України». До її складу увійшли дуже шановані і авторитетні державні діячі, представники бізнесу, вчені і політики. Дехто з них і сьогодні визначає розвиток економіки України.
Нещодавно в Києві було представлено дослідження "Політика економічного прагматизму", підготовлене групою експертів, які мають значний досвід наукової та практичної діяльності як в Україні, так і за кордоном. Автор статті є натхненником і координатором цієї роботи, реалізуючи ідеї, які виникали в ході багаторічної праці в економічному блоці уряду, але не сприймалися офіційною економічною ідеологією.
Уявімо собі побутову ситуацію, яка не так уже й рідко зустрічається в житті українців. Ви позичили гроші у банку на придбання житла чи на бізнес, і в обумовлений термін на порозі вашої квартири з’являється кредитор.