Місяць локдауну знижує ВВП України приблизно на 30-35 млрд грн. Як несподіване посилення карантину, яке не враховувалося під час планування держбюджету на 2021-й рік вплине на курс гривні, роздрібні ціни й економіку, розбирався Фокус.
Ви є тут
Ми у ЗМІ
Долар на стику березня й квітня поводився приблизно так само, як нинішня погода: за вікном то дощ, то сонце, а курс то вгору, то вниз, то знову вгору.
Другий квартал 2021 року не додасть оптимізму українцям. Інфляція прискориться, зарплати хоч і зростуть, але їхнє підвищення не у всіх перекриє зростання цін. Через тривалий карантин зросте кількість безробітних. З позитиву – економісти обіцяють доволі стабільний курс долара.
За даними Держслужби статистики, за рік ціни на найзатребуваніші ліки підвищилися більше, ніж рівень інфляції. Очевидно, що зростання цін на пігулки б'є насамперед по найбільш соціально незахищеним верствам населення – це пенсіонери та інваліди.
Експерти розповіли, коли Верховна Рада розгляне законопроект про допомогу малому та середньому бізнесу і наскільки істотною буде підтримка для підприємців.
Коронавірус жорстко вдарив по економіці України: за даними Держслужби статистики, економіка країни в 2020 році серйозно просіла, гривня помітно девальвувала. Та водночас зарплати українців за рік відчутно зросли, а зростання цін загальмувалося майже втричі в порівнянні з 2019 роком.
Чим можна пояснити такі парадокси, і що чекає українську економіку в 2021 році, розібрався сайт "Сьогодні".
Експерти спрогнозували, що тягне подорожчання продовольства в усьому світі.
Долар відновлює позиції – його курс після падіння нижче 28 гривень знову зростає. Сприяв цьому Нацбанк, який викупив надлишки валюти на міжбанківському ринку.
Як і прогнозували фінансові аналітики, Нацбанк не дозволив долару подешевшати набагато нижче 28 грн, і тепер тренд змінився на протилежний.
Наскільки це всерйоз і надовго, з'ясував сайт "Сегодня".
Підприємці скаржаться на дорогі корми й суцільні збитки. Вони або працюватимуть «у мінус», або попросять нас додатково розщедритися.
Ми “проїдаємо” найбільше і серед європейців, і навіть порівняно з громадянами пострадянських держав. Заробляти більше – це реально?