Ви є тут

Білокриза. Чи вдарить "похолодання" між Україною і Білоруссю по простих українцях (Коментар Олега Пендзина виданню «APnews»)

24.09.2020

Україна офіційно не визнає Лукашенка президентом Білорусі. Той же в свою чергу раніше заявляв про посилення кордону з нашою країною. Такі "тривожні дзвіночки" явно свідчать про те, що між країнами погіршуються відносини. Чи ні?

Редакція APnews опитала експертів, що означають всі ці заяву для пересічних українців, чи може це їх торкнутися і як в цілому може вплинути сварка між Україною і Білоруссю на економіку нашої країни.

Це не сварка, а "охолодження відносин"

Політолог Володимир Воля зазначив, що дуже узагальнено зараз називати ситуацію "сваркою". За його словами, існує певне охолодження в політичних міждержавних відносинах - між владою. Але, в цілому, це поки не стосується питань економічного співробітництва, гуманітарних контактів, поїздок, торгівлі і так далі.

"На пересічного українця сварка з Білоруссю ніяк не позначиться. Це більше охолодження на рівні взаємин між владою, але економіку це не зачепить ніяк", - зазначив експерт.

За його словами, заява міністра закордонних справ Кулеби про те, що Україна не визнає Лукашенка президентом Білорусі виглядає досить жорстко, однак навіть це ніяк не вплине на економічні та бізнесові зв'язки, людські контакти і торгівлю між двома державами.

Котлети окремо, мухи окремо

Тієї ж позиції дотримується і економіст Олег Пензин. Він також підкреслив, що сварки як такої на сьогоднішній день немає. А навіть, якщо б була, - ситуації б це не змінило.

"У нас скільки років уже триває конфлікт з Росією, а обсяг товарообмінних операцій не зменшується, принаймні, за останні кілька років. Сварки між Україною та Білоруссю як такої немає, є просто позиція нашої влади", - підкреслив економіст.

За його словами, в України не було альтернативи в питанні вибору своєї позиції.

"Влада прийняла ту позицію, яка відповідає загальноєвропейській. І альтернативи в України як такої і не було. Потрібно було або займати позицію Європи і не визнавати Лукашенка, або займати позицію РФ і визнавати його президентом. І тут, як говориться, "нічого особистого", - пояснив Олег Пензин.

Він зазначив, що на людях це ніяк не позначиться, бізнес як працював, так і працюватиме. Та й обмежень, пов'язаних з експортними та імпортними операціями з Білоруссю, немає і не передбачається.

"Тому я б взагалі не пов'язував ці речі. Знаєте, як кажуть: мухи окремо, котлети окремо. Ось так і тут", - підсумував експерт.

https://apnews.com.ua/ua/news/bilokriza-chi-vdarit-pokholodannya-mizh-uk...