Ви є тут

"Божевільне коливання": експерт розповів, чому скачуть ціни на овочі (Коментар Олега Пендзина виданню «Сьогодні»)

08.05.2019

Коливання цін на овочі впродовж року в Польщі – 1,5%, в Україні – 210%.

Незабаром в Україні ціни на ранні овочі підуть на спад через очікуване збільшення пропозиції вітчизняної продукції. Однак надалі на українців чекає звичне "божевільне сезонне коливання цін на овочі", відзначили в Економічному дискусійному клубі. За словами виконавчого директора Олега Пендзина, наші реалії в цьому сенсі - надзвичайні.

"У нас різниця в цінах влітку – початок осені і зима – кінець зими дорівнює 2 – 2,5 рази. У жодній країні світу такого не побачите. До того ж, якщо порівняти сезонну динаміку цін в тій же Польщі, або в будь-якій країні Європи, різниця в сезонах становить 1,5%, максимум – 2%. В Україні – 200-210%", – дивується експерт.

За його словами, ситуація пов'язана з відсутністю умов для зберігання товару. Крім того, виїзні ярмарки з дешевими продуктами не вирішують проблему монополій, впевнений Пендзин.

"Виїзні ярмарки проводяться місцевими органами влади у великих містах, але все одно не рятують від зростання цін ... У нас ринки монополізовані. Відверто кажучи, великі торгові мережі домовляються щодо цін ... Словом, роботи ще багато, щоб призвести ситуацію до європейського рівня", – зауважив експерт.

Нагадаємо, в цьому році українців неприємно здивували ціни на капусту і цибулю минулорічного врожаю. Через неврожай і скорочення посівних площ ціни на більшість з них в кілька разів вищі, ніж були в минулому році.

https://ukr.segodnya.ua/economics/enews/sumasshedshee-kolebanie-ekspert-...