Ви є тут

Чи чекати Україні нових рекордів з експорту зерна: експерт назвав умови (Коментар Олега Пендзина виданню «Сьогодні»)

17.07.2019

Внутрішня потреба країни в зернових складає 18 млн тонн.

У МінАПК підрахували: Україна за підсумками 2018/2019 маркетингового року (МР, липень – червень) поставила на зовнішні ринки рекордні 50,4 млн тонн зернових, зернобобових та борошна, що на 9,5 млн тонн більше в порівнянні з попереднім МР (40 , 9 млн тонн).

Чи будуть рекордними експортні поставки за підсумками поточного МР – повністю залежить від погоди, оскільки площі посівів залишилися тими ж. Про це сайту "Сьогодні" розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

"Минулого року ми зібрали 70 млн тонн зерна. Щоб прогодувати українців, при населенні 42 млн, продовольчої пшениці потрібно близько 5 млн т всього лише. Всього зернових – потрібно близько 17 – 18 млн т. Тому вже тоді, коли чуємо, що 70 млн т зібрали, то експорт буде близько 50 млн т", – зазначив він.

Пендзин додав, що потрібно орієнтуватися не на обсяги поставок, а на те, що зростання поставок зернових не впливає на ціни на продовольство на внутрішньому ринку.

"Так, ми експортували 50 млн тонн. А подивіться, що з хлібом відбувається? При рівні інфляції рік до року 9%, ціни на хліб зросли на 23%", – говорить економіст.

Поліпшити ситуацію допомогли б фіскальні механізми, зокрема, зміною ставки ПДВ, про що Олег Пендзин раніше розповідав сайту "Сьогодні".

Також експерт пояснив, що через відсутність держрегуляції цін на соціально значущі продукти харчування, в Україні очікується подорожчання гречки.

Наразі Мінагрополітики почало публікувати інформацію зі збирання нового врожаю. Українські сільськогосподарські виробники зібрали 17,4 млн тонн зернових і зернобобових з площі 5,1 млн га, або 52% до прогнозу.

Як зазначив заступник міністра аграрної політики і продовольства Володимир Топчій, покинемає підстав вважати, що урожай ранніх зернових культур 2019 року в Україні буде нижчим за торішній.

Автор: Євгенія Давиденко

https://ukr.segodnya.ua/economics/enews/ekspert-nazval-uslovie-rekordnyh...