Ви є тут

Дорогий "Кримнаш": експерт пояснив захмарні ціни на продукти на півострові

03.01.2018

Дорожнеча продуктів харчування в окупованому Криму має об'єктивні причини.

Таку думку "Обозревателю" висловив експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Він нагадав про те, що до анексії забезпечення півострова здійснювалося з материкової частини України і фактично нічим не відрізнялося від забезпечення будь-якого іншого регіону країни. "70% продукції, яка йшла до Криму, йшла з континентальної України", - повідомив експерт.

"На сьогодні немає можливості доставки продуктів таким чином", - констатував він.

"Більш того, основна маса сільгоспугідь Криму існувала виключно за рахунок поливного землеробства, яке забезпечувалося Північно-Кримським каналом. Але з 2014 вода по цьому каналу не подається. Тому все сільгоспугіддя, які були в центральній частині, не обслуговуються і припинили випуск сільгосппродукції", - додав Пендзин.

Він нагадав про те, що Крим - "вододефіцітний", тому "все, що стосується поливного землеробства в принципі, там неможливе".

Таким чином, експерт припустив, що вся сільгосппродукція, яка реалізується в Криму, виключно завізна, що неминуче позначається на її ціні. "Одна справа, коли ви везете продукти харчування по континентальній Україні через перешийки, що в принципі нічим не відрізняється від нормальної дороги, і інша справа, коли у вас паром. Тим більше, що паром в Керчі, а Севастополь - на протилежному боці півострова. Тому нічого дивного немає в тому, що продукти в Криму подорожчали - це пояснюється суто логістично", - переконаний Пендзин.

"Якби Крим повернувся назад в Україну, звісно, продукти харчування, які є, суттєво би подешевшали", - заявив він.

https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/dorogij-krimnash-ekspert-poyas...