Ви є тут

Експерти назвали причину подорожчання ліків (Коментар Ігоря Гарбарука виданню Gazeta.ua)

09.02.2018

Вартість мінімального набору лікарських засобів у середньому по Україні становить 571 грн. Водночас у Львові за такий доведеться заплатити від 597 грн, у Вінниці — від 537 грн, розповів Gazeta.ua Ігор Гарбарук, член "Економічного дискусійного клубу".

"На ціни в аптеках впливає споживча інфляція. У 2017 році вона передбачалась на рівні 8,1%. По факту виявилась значно вищою – 13,7. Підозрюю, що за минулий рік інфляція сягнула позначки 17-18%. Скоріше за все Держстат свідомо надає занижені показники. Якщо ж проаналізувати зростання цін на основний споживчий кошик продуктів та товарів щоденного споживання – інфляція досягла 33-35%", - каже Ігор Гарбарук.

За словами голови Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктора Сердюка, ліки у 2018 році подорожчають на 15-18%.

"Медикаменти дорожчатимуть виключно у зв'язку з інфляцією. Ціни виростуть як на вітчизняну, так й імпортну продукцію. В середньому на 15-18%. Оскільки ліки - товар вимушеного вживання, то аптеки виставлятимуть ціни на межі рентабельності. Щоб більше продати медикаментів. Виробники ж продаватимуть дефіцитні чи розрекламовані ліки з великою націнкою. Наприклад, сьогодні вакцина від кору коштує $5-7 — понад 100 гривень. У комерційних аптеках її продають за 600 гривень", - наголосив Віктор Сердюк.

Дефіциту ліків в Україні немає.

"Щоправда до нас не завозять до 30 відсотків формул ліків, які доступні європейцям. В Україні вони навіть не зареєстровані. Крім цього, наша держава купує все менше медикаментів російського виробництва. Дешевше купувати в Індії", - зауважив експерт.

Наприкінці 2017 року Міністерство охорони здоров'я розширило перелік безкоштовних ліків за програмою "Доступні ліки" до 199 препаратів. Це на 42 більше, ніж було раніше. Програма розрахована на гіпертоніків, діабетиків і астматиків.

https://gazeta.ua/articles/economics/_eksperti-nazvali-prichinu-podorozh...