Ви є тут

Крига скресла, але не дуже: яким буде курс долара на тижні (Коментар Олега Пендзина виданню «Сьогодні»)

26.05.2020

Експерти прогнозують ще один тиждень стабільності курсу, незважаючи на те, що країна виходить з карантину і бізнесу, в тому числі імпортерам товарів, потрібна валюта для їх закупівлі.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко відзначив, що на ринку поступово починає збільшуватися попит на валюту з боку імпортерів, які після ослаблення карантину відновлюють бізнес-проекти.

"Але поки цей попит незначний, щоб можна було напевно говорити про те, що тренд змінився і курс долара піде вгору. Ще тиждень очікую, що курс буде коливатися в межах 26,8 – 27,3 грн/долар", – стверджує Охрименко.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин назвав приблизно такий же коридор курсу на цьому тижні – 26,7-27,2 грн/долар.

"Не дивлячись на часткове скасування карантину, не варто очікувати швидкого пожвавлення бізнес-активності насамперед з боку імпортерів – основних покупців валюти на міжбанку. Їх основний клієнт – український покупець. А він після двох з гаком місяців карантину бідний через втрату роботи, а отже – і доходів. Навіть тим 35% українців, які, за даними соціальних досліджень, не постраждали від карантину, особливо нікуди витрачати зароблене, так як поки не працюють ні туристична галузь, ні ресторанний бізнес. Тому і курс долара поки рости не буде, незважаючи на існуючий девальваційний потенціал гривні", – резюмував Олег Пендзин.

Керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин говорить, що на цьому тижні на курс впливатимуть два протилежних тренда. Перший викликаний тим, що президент підписав закон про заборону денаціоналізації банків.

"Як тільки стало відомо, що цей закон підписаний, МВФ відразу розблокував кредитну програму для України, це 5 млрд доларів на 18 місяців декількома траншами, вже в кінці травня ми повинні отримати перший транш 1,9 млрд доларів, і це, звичайно ж , зміцнить гривню, – аналізує Андрій Шевчишин. – А другий тренд – великі виплати 26 травня по попередніх кредитах. Під них Нацбанк буде по максимуму вимітати з ринку валюту, щоб розрахуватися. В результаті обидва ці тренда погасять один одного і ще тиждень ми будемо мати стабільний курс в коридорі 26,5-27 грн / долар. 26,5 – це вже дно, нижче якого Нацбанк долар не опустить. Але і вище 27 теж не дозволить піднятися. Обивателі цієї боротьби трендів навіть не помітять, вони побачать практично незмінний курс . Більш серйозні зміни можливі вже після закінчення травня".

Автори: Олександр Панченко, Єкатерина Степаненко

https://www.segodnya.ua/ua/economics/finance/led-tronulsya-no-ne-ochen-k...