Ви є тут

Курси валют: можливі невеликі коливання в межах вузького діапазону (Коментар Ігоря Гарбарука виданню MIND UA)

31.05.2017

Не надто активна діяльність імпортерів призвела до зниження попиту на купівлю іноземної валюти

Котирування гривні до долара на міжбанківському валютному ринку станом на 17:35 вівторка встановилося на рівні 26,30/26,33 грн за долар.

Євро – на рівні 29,41/29,44 грн за євро. Російський рубль – 0,463/0,464.

 

Джерело: НБУУкрДилингfinance.ua

Ігор Гарбарук, член ЕДК, наголошує, що з огляду на передбачений бюджетом-2017 курс національної валюти на рівні 27,7 грн за $1, зниження курсу станом на 25 травня 2017-го до позначки 26,26 грн слід розцінювати як зміцнення курсу національної валюти.

Тим більше, підкреслює економіст, що вказана позитивна динаміка цілеспрямовано простежується з початку року – з моменту, коли національна валюта досягла свого курсового піку на позначці 27,72 грн за $1 (17 січня 2017-го).

«З огляду на особливості сировинної економіки країни слід розуміти, що дане зміцнення гривні можна віднести скоріше не до заслуг діяльності НБУ та уряду в цілому, а розцінювати як ситуацію, що склалася як на зовнішніх ринках, так і всередині країни», – пояснює Гарбарук.

В даному випадку можна констатувати, що не надто активна діяльність імпортерів призвела до зниження попиту на купівлю іноземної валюти.

Валютна виручка компаній з національного агросектору забезпечила значні надходження в фінансову систему країни. Але, з огляду на стійкі тенденції зниження вартості сировини на зовнішніх ринках внаслідок значно збільшеної кількості пропозицій, виключити скорочення валютної виручки аграріїв від зниження ціни на їхню продукцію було б непередбачливо.

«Додатковим фактором можна назвати і те, що при загальному зниженні доходів у країні люди змушені витрачати раніше нагромаджені в валюті запаси, – відмічає Ігор Гарбарук. – За існуючою інформацією, рівень валюти, яку щодня українці здають у банківську систему для обміну на гривню, досягає $10 000 000».

Якщо згадати дані НБУ, що він оприлюднив за результатами 2014 року, і відповідно до яких в обігу на території України на той момент перебувало 92 мільярдів готівкової валюти (без урахування гривні) – при погіршенні економічної ситуації в цілому, рівень викупу валюти у населення може ще більше збільшитися.

Найімовірніше, резюмує експерт, до середини літа ми зможемо спостерігати ситуацію зі зміцненням курсу валют. При цьому невеликі коливання у межах вузького діапазону можливі.

http://mind.kiev.ua/news/20172501-kursi-valyut-mozhlivi-neveliki-kolivan...