Ви є тут

Літня аптечка: на скільки подорожчали базові ліки, які можуть знадобитися у відпустці (коментар експертів ЕДК виданню «Сьогодні»)

01.07.2019

Мінімально необхідний набір ліків подорожчав за рік на 10%.

Літній відпочинок не тільки задоволення, але і можливі проблеми зі здоров'ям: застуда, дрібні травми – подряпини, потертості, раптовий головний біль і розлади шлунково-кишкового тракту. "Сьогодні" підрахували, скільки коштує мінімальна аптечка, яка дозволить зустріти неприємності у всеозброєнні, а також як змінилися ціни на ліки в порівнянні з минулим сезоном.

Ми відібрали найнеобхідніші медпрепарати і "розклали" їх по умовних пакетах: від травм, болезаспокійливі, від шлунку тощо (див. інфографіку). До речі, радимо так зробити в реальності, додавши в кожен пакетик етикетку з добре помітним написом (наприклад, "Від головного болю"), що вказує, де що знаходиться, щоб в екстрених випадках не втрачати часу на пошуки потрібної таблетки або мазі.

За оцінкою аналітиків Економічного дискусійного клубу (ЕДК), за рік найпопулярніші ліки стали дорожчими в середньому на 10%. Тобто якщо зараз наш лікувальний набір коштує 820 грн, то рік тому на нього треба було витратити близько 740 грн, або на 80 грн менше. Як роз'яснив нам виконавчий директор ЕДК Олег Пендзин, зростання цін на ліки в Україні викликане такими головними причинами: підвищенням зарплат, подорожчанням комунпослуг і тим, що виробники і імпортери заклали в ціну ризик девальвації гривні до 28 грн/дол.  

Автори: Коновалова Христина, Олександр Панченко

https://ukr.segodnya.ua/ukraine/letnyaya-aptechka-na-skolko-podorozhali-...