Ви є тут

Пендзин: Стабільна економіка і нульова інфляція – запорука успішності накопичувальної пенсійної системи («ЕХО Києва»)

30.01.2020

Без стабільної та надійної економіки вводити накопичувальну пенсійну систему вкрай складно і небезпечно для держави.

Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту «ЕХО Києва» розповів економіст Олег Пендзин, коментуючи заяву міністра соціальної політики Юлії Соколовської про неможливість введення в Україні накопичувальної пенсійної системи.

«Я думаю, що Юлія Соколовська в цьому відношенні права, що на сьогоднішній день накопичувальна система навряд чи вирішить ті проблеми, які є важливими для українців перед виходом на пенсію», – зазначив він.

Експерт пояснив, що таку систему можна запустити лише маючи в країні стабільну економіку, в іншому випадку, всі накопичення громадян собі на пенсію «з’їсть» інфляція.

«На сьогоднішній момент досвід інших країн, які вводили у себе накопичувальні пенсійні системи, говорить про наступне. Тільки в тому випадку, якщо економіка країни є міцною, а інфляція низькою, тоді накопичувальна система має право на існування. Тобто, вона в дійсності зберігає людські гроші до моменту виходу людини на пенсію. Якщо накопичувальна система починає розвиватися в країні, в якій є високий рівень інфляції і слабка економіка, то, як правило, люди втрачають свої гроші і інфляція “з’їдає” їх», – зауважив він.

Крім того, Пендзин як приклад навів подібний досвід в інших державах.

«У наших сусідів були спроби, у тих же росіян, у тих же болгар, вони ж там у себе пробували створювати накопичувальні системи, особливо російські найбільш показові в цьому моменті, відмовилися остаточно від накопичувальної системи в силу того, що падіння російського рубля по відношенню до долара “зжерло” всі ці накопичення і люди залишилися ні з чим», – нагадав економіст.

Розмірковуючи про вихід з такого складного становища, він порекомендував владі дати людям можливість самим зібрати фінансові кошти собі на старість, надавши їм гідну оплату за свою працю до настання пенсійного віку.

«Українці справді ледве зводять кінці з кінцями, тому питання про накопичення собі на старість грошей вкрай проблемний в цій ситуації. Найкращий спосіб дати можливість людям накопичити на старість – це дати гідні доходи протягом трудової діяльності. Але це неможливо без розвитку економічної промисловості, а ми з вами бачимо, що за останній рік українська промисловість впала на 8,5%», – підсумував співрозмовник «ЕХО Києва».

https://echokieva.com/uk/uk/pendzin-stabilna-ekonomika-i-nulova-inflyaci...