Ви є тут

"Тютюновий" акциз зріс: коли подорожчають сигарети (Коментар Олега Пендзина виданню «Сьогодні»)

02.07.2019

Ціна пачки сигарет із фільтром зросте в середньому на 3-4%, вважає економіст.

З 1 липня 2019 року в Україні підвищено ставку акцизного податку на тютюнові вироби на 9%. Таким чином, податок становить 1011 грн на 1000 сигарет. Це передбачає законопроект № 9260 про зміну Податкового кодексу, який Верховна Рада схвалила перед ухваленням бюджету-2019.

Як розповів сайту "Сьогодні" виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, за правилами, ціни на тютюнові вироби повинні зрости миттєво – навіть залишки попередніх партій доведеться купувати вже за новою вартістю.

"Нові акцизні марки вже сьогодні продавці повинні наклеїти, у тому числі на всі свої товарні залишки", – зазначив Олег Пендзин, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу.

За його словами, зростання акцизу на 9% призведе до подорожчання пачки сигарет в середньому на 3-4%. А те, коли її вартість досягне 100 грн, залежить від курсу валют.

Пендзин нагадав, що підвищення акцизу продиктовано зобов'язаннями України перед ЄС – європейське співтовариство таким чином прагне захистити свій ринок від дешевих сигарет.

Нагадаємо, за 10 років вартість пачки сигарет в Україні зросла в 20 разів. Справа в тому, що наша країна проводить політику поступового зростання "тютюнових" акцизів, і в підсумку курці будуть платити за сигарети понад 100 гривень. До такого рівня тютюнові вироби подорожчають до 2025 року. Вже зараз ціна однієї пачки сигарет на 70% складається з податків – акцизного збору, ПДВ і роздрібного податку.

Автор: Євгенія Давиденко

https://ukr.segodnya.ua/economics/enews/tabachnyy-akciz-vyros-ekspert-ra...