Ви є тут

Зараз ми повинні виробляти продукцію за найвищими стандартами або не виробляти взагалі - Євген Олейніков

25.05.2016

Зараз ми повинні виробляти продукцію за найвищими стандартами або не виробляти взагалі.

Про це у прямому ефірі радіо "Ера" повідомив експерт Економічного дискусійного клубу Євген Олейніков.

 «Після певного зростання обсягів українського експорту до Євросоюзу у 2014 році, у минулому році він знизився на 20%. Тобто, можна говорити про те, що Україна вичерпала свою конкурентну перевагу в частині експорту власних товарів, яку вона отримала внаслідок девальвації національної валюти", - говорить Олейніков.

Та незважаючи на це, - наголошує економіст,- зона вільної торгівлі з ЄС дала певний позитив для розвитку зовнішньої торгівлі в частині розширення доступу на ринки, а також нарощування експорту продукції окремими секторами економіки.

Він також зауважив, що при укладанні Угоди про ЗВТ, сторона ЄС чітко розуміла структуру своєї економіки та потреби свого ринку. У той же час, в України не було бачення стосовно конкретної товарної структури експорту до цих країн, окрім розуміння того, що ринок ЄС досить об'ємний та платоспроможний. При цьому, на ринок ЄС може вийти лише продукція, вироблена за високими стандартами якості.

"Отже, для збереження та розширення присутності  українських товарів на ринках ЄС, необхідно їх виробляти за найвищими стандартами, або не виробляти взагалі", - розповів економіст Олейніков.