Ви є тут

Елла Лібанова

03.10
03.10.2018
Автор:
Модератор

За последние 25 лет население Украины сократилось на 10 млн человек, что сопоставимо с населением Греции, Швеции и Португалии. На 100 новорожденных в стране приходится 140 умерших, а за год из жизни уходит столько же украинцев, сколько живет в Хмельницком, Сумах или Черновцах. С чем связана такая высокая смертность и можно ли исправить ситуацию, если Украина станет более экологичной?

На этот вопрос в рамках Международного экологического форума в Киеве ответила директор Института демографии и социальных исследований им. М. В. Птухи, академик Элла Либанова.

20.03
20.03.2018
Автор:
Модератор

Демографічна карта України, перекроєна процесами, що відбуваються в анексованому Росією Криму й на окупованому нею ж Донбасі, зовсім інша, аніж та, що була зафіксована І Всеукраїнським переписом 2001 року. Якщо приблизну кількість населення в Україні демографи ще називають, то ось де і скільки людей живе насправді, точно ніхто не знає.

А без цього, переконана директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАНУ Елла Марленівна Лібанова, проводити ефективні реформи, тим паче в соціальній сфері, неможливо. Тож навіщо нам пробний перепис і чи відбудеться ІІ Всеукраїнський перепис 2020 року, як того вимагають міжнародні правила? Як вирішити питання реінтеграції Донбасу і примирення людей, що сьогодні живуть по різні боки лінії розмежування? Чи є змога зупинити старіння нації, та як утримати українську молодь від еміграції?

29.11
29.11.2017
Автор:
Модератор

Політичне керівництво уникає спроб скласти лоцію, визначити фарватер і намітити курс. 

"Повернення окупованих територій Донбасу. Український план" — круглий стіл з такою назвою (організований нашим тижневиком (DT.UA) за підтримки "Інтерньюз-Україна", USAID і Української школи політичних студій) днями пройшов у Києві. Десять авторитетних і кваліфікованих експертів поділилися своїми поглядами на перспективу зшивання розпоротих автоматними чергами українських земель. 

10.10
10.10.2017
Автор:
Модератор

Чому українці патологічно не люблять владу? Скільки в Україні бідних, і що не так із середнім класом? Чи хоче суспільство забути Майдан? Чи унікальна Україна за темпами депопуляції, та якими будуть українці через 10 років?